Campagne Recht op Onderwijs


Tûmba, werkt samen met de NCDO/Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de campagne Recht op Onderwijs.
Deze campagne informeert over het belang van dit recht voor alle kinderen wereldwijd.
Hierbij wordt aandacht gegeven aan de millenniumdoelstellingen en wordt ingegaan op vragen als:
- waarom 100 miljoen kinderen wereldwijd niet naar school gaan
- waarom er minder meisjes dan jongens naar school gaan
- wat het voor kinderen betekent als ze niet naar school gaan
- wat het voor mensen persoonlijk betekent als ze niet (goed) kunnen lezen en schrijven
- Informatie over de campagne kunt u vinden op www.rechtoponderwijs.nl
Onderwijs in Ethiopië
Rediet Mebea, afkomstig uit Ethiopie, en Ank Dijkstra hebben samen in juni jongstleden Ethiopie bezocht. In Addis Abeba hebben zij contact gehad met de organisatie Focus on Childeren at Risk, die veel doet voor kansarme kinderen in Ethopie. Zij zijn op bezoek geweest op een schooltje in een wijk in Addis Abeba.
In gastlessen aan scholen in de gemeente Wymbritseradiel hebben zij verteld over hun ervaringen in Ethiopie met het onderwijs.
Ank Dijkstra vertelde in haar inleiding over de campagne Recht op Onderwijs en haar ervaringen met foto's van de school in Addis Abeba.
Rediet Mebea vertelde over het onderwijs in Ethopie aan de hand van de video ‘Naar school in Ethiopie'. In deze video worden twee kinderen gevolgd in de stad en op het platteland. De leefomstandigheden zijn slecht en veel kinderen gaan niet naar school. Dankzij de enorme inzet van Ethiopische organisaties krijgen deze kinderen toch een kans op onderwijs, de basis voor een beter bestaan.











