NCDO onderzoekt particulier initiatief

NCDO heeft de resultaten van onderzoeken uit de afgelopen 5 jaar naar de werkzaamheden, resultaten en mensen van het Particulier Initiatief (PI) op een rij gezet. Onder de titel ‘De autonomie van het PI' geeft het onderzoek een beeld van het PI en geeft antwoorden op vragen als ‘Wie zijn de mensen achter de initiatieven en wat beweegt hen? Waar en hoe ontplooien ze hun activiteiten en wat weten we over de bijdrage van PI's aan armoedebestrijding en draagvlakversterking?'

Belangrijkste uitkomsten:
• Het aantal PI's in Nederland neemt gestaag toe
• De Nederlandse burger vormt de belangrijkste inkomstenbron voor de meeste PI's
• Particuliere Initiatiefnemers zijn vooral hoger opgeleide vijftigplussers met een modaal tot bovendaal inkomen. Zij bevinden zich aan de linkerkant van het politieke spectrum.
• Directe armoedebestrijding, in de vorm van concrete investeringen zoals leermiddelen of de renovatie van een gebouw, is voor een groot aantal PI's hun hoofdtaak.
• Een meerderheid van de PI's hecht aan draagvlakversterking voor ontwikkelingssamenwerking in Nederland
• In Kenia zijn de meeste PI's actief, gevolgd door India en Ghana.

Het onderzoek staat op de website van NCDO:
http://www.ncdo.nl/docs/uploads/46_ncdo_onderzoek.pdf